АНТИТІЛА - гурт із великим серцем та сенсом
ArtModels
АНТИТІЛА - гурт із великим серцем та сенсом

АНТИТІЛА - гурт із великим серцем та сенсом

Наші шляхи перетнулися точно не випадково і не на одну мить. Це був момент, який ми, справді, зловили. Назавжди в історію ARTMODELS увійшов той день, коли діти Театру Моди вийшли разом із улюбленим україномовним поп-рок гуртом «АНТИТІЛА» на сцену «Арени Львів». Тоді ми вперше показали номер мовою жестів на пісню «Лови момент» – і все закрутилось! Для нас велике задоволення спілкуватись і знайти дружній відгук у цих людей – світлих, щирих, наповнених, принципових і талановитих безмежно! Спеціально для журналу ARTMODELS цікаве та ексклюзивне інтерв’ю гурту «АНТИТІЛА»!

Кажуть: «протилежності притягуються». Чи так це у випадку гурту «АНТИТІЛА»? Розкажіть для початку про Вас та про учасників гурту.

– Наша команда – це колектив друзів. Тарас Тополя, Сергій Вусик, Дмитро Жолудь, Михайло Чирко, Дмитро Водовозов – це ті, кого бачите на сцені. А є ще та частина команди, яка на концертах не помітна, але дуже важлива. Максим Сиволап – співавтор багатьох пісень, аранжувальник, Олена Гармаш – наш піар-менеджер, Анна Долинська – відповідальна за SMM. Кожен має свій характер, але всі є професіоналами своєї справи. Навіть якщо й не дипломованими, але все ж із великим досвідом та розумінням того, що потрібно для досягнення результату і вміння втілити його в життя. Як творчість, так і менеджмент ми здійснюємо самостійно, не залучаючи нікого зі сторони. У записі і створенні пісень беруть участь всі музиканти – хтось більше, хтось менше. Стратегічним і тактичним менеджментом займаємося ми двоє – я та Сергій Вусик. Робимо успіхи й помилки – все як у людей. Настрій? Він буває різний. Ми живемо у країні, що проходить буремний шлях, і, звичайно ж, відчуваємо всі емоційні стани народу.

Ви дуже продуктивний музичний колектив. Чи рахували, скільки загалом пісень за всі роки існування випустили «АНТИТІЛА»?

– Знаю точно, що за свої 12 років дали вже більше тисячі концертів. І наближаємося до сотні написаних пісень. Насправді процес запису пісні мало схожий на вечірку. Це не лише творчий, а й технічний процес, який потребує правильного відчуття атмосфери пісні, високого рівня професіоналізму. Іноді, щоб створити один сингл, потрібно декілька місяців із ним «пожити».

Яку пісню вважаєте найбільш успішною? Чи можна передбачити, яка композиція «вистрелить», і написати хіт зумисно?

– Коли ми випускаємо нову пісню, звичайно ж, хочемо, щоб це був хіт. Так стається не завжди. Але ми докладаємо максимальних зусиль, щоб пісня й кліп були цікавими, змістовними та якісно виконаними. Гадаю: найцікавіша доля чекає на пісню «Кіно». Вона та кліп на неї незвичайні, і тим самим дуже цікаві для людей. На даний момент у відео на Youtube вже майже три мільйони переглядів. А серйозну «стадіонну» популярність нам приніс трек «TDME», а пісні «Лови момент» та «Вірила», які ми видали згодом, лише посилили її.

«Антитіла» дуже змінилися від, наприклад, треку «Рожеві діви» до композиції «Буде син». Як Ви описали би еволюцію своїх смаків? можна чекати експерименти з фольклором або реггі у наступному альбомі 2021 року?

– У цьому наша філософія. Не можна зациклюватися на одній стилістиці, звучанні, темі чи жанрі. Потрібно експериментувати та розвиватися. Це іноді не зовсім зрозуміло нашій аудиторії, яка за певний час звикає до звучання, а потім отримує нову «експериментальну» пісню і сприймає її з осторогою. Але це лише на перших порах. Згодом все, як то кажуть, «заходить».

Щодо фольклору – то все можливо. У нас і так прослідковується українська традиційна мелодика у музиці, але можемо додати чогось більшого. До чого хочемо прийти – це питання, на яке важко відповісти. Мені здається: важливіший сам шлях, на якому ти не зраджуєш собі.

Кліп на пісню «Кіно» вражає кількістю деталей, складних постановок, та ви й музикантів своїх не пошкодували – у пісок по голову закопали. Скажіть, заради чого варто так заморочуватись?

– Ідея вмонтована в саме відео. Через численні метафори та алегорії. Не хочу розжовувати та трактувати відео від себе, бо його головна мета – дати основу для роздумів і залишити можливість людині додати до кліпу свої розмірковування, зробити свої суб‘єктивні висновки, пропустити його світло через свою призму.

І кожен залежно від свого рівня світосприйняття та емоційного стану інтерпретує його по-різному. І це правильно. Бити в лоба своєю «істиною» ми не хочемо. А допомогти глядачу та слухачу знайти відповіді на свої запитання – так.

Цікавий момент, про який Ви розповідали, що шатро для зйомок кліпу не могли встановити в пустелі – довелося викликати машину пожежників для допомоги. Ви і є такими по життю: коли виникають ситуації наперекір, будете боротися та йти до мети чи приймете ситуацію, як є?

– Авжеж. Нам взагалі рідко що давалося легко. Весь шлях «АНТИТІЛ» пронизаний працею та боротьбою. Але коли є ідея, навколо якої сильна та дружна команда людей, то немає нічого неможливого. Запалювати серця чи гасити пожежі, здатні на все.

Складається враження, що у взаємодії з людьми музиканти «АНТИТІЛ» ставляться дуже на рівних. Чи знайома будь-кому з гурту «зіркова хвороба», чи переживали такий досвід?

– Мені здається, що це потрібно питати у сторонніх людей. Від себе можу сказати, що завжди намагаюся поводитися просто, відверто, говорити чесно і з повагою до всіх, не залежно від статусу.

Проте очевидно, що для когось спілкування із нами мало неприємний характер. Таке буває, коли нас намагаються використати, принизити чи просто ставляться по-хамськи, ми не мовчимо, а показуємо зуби. Приземляємо. Після такого досвіду хтось може і скаже, що «Антитіла» «зазвєзділісь», але це лише для нього ексклюзивно.

Доля подарувала нам нагоду виступити з Вами на одній сцені «Арени Львів». Це був номер мовою жестів на композицію «Лови момент». Що для Вас особисто означає ця пісня? І як допомогли діти Театру Моди ARTMODELS виразити бажане?

– Ми, безперечно, не змогли б самостійно так передати зміст пісні, як це зробили дітки. Це було сильно та зворушливо водночас. Ми вдячні за таку підтримку на сцені. І, безперечно, вдячні всі ті, хто мовою жестів прочитав з екрану зміст цієї композиції. Для нас ця пісня – гімн життя. Треба кохати, радіти, давати тепло рідним зараз, у конкретний момент життя, не чекати та не відкладати на потім. Життя бентежне – завтра може змінитися все.

Потім у нас був іще один спільний виступ вже в Палаці Спорту перед 10-тисячною аудиторією. Які поради можете дати молодим артистам, які виходять на таку сцену – про що думати, куди дивитись?

– Звичайно, відчуваємо хвилювання, відповідальність. Але я можу порадити лише одне: жити ідеєю, яка вам близька, і робити все, щоб запалити нею світ. Тоді нічого не страшно – і все складається так, як треба. Приходять і ситуації, і досвід, і люди.

На сцену варто просто виходити з посмішкою. І є таке правило, що страх перед сценою долається лише самою сценою. Чим більше ти разів вийдеш на неї, тим менш «страшною» вона стане.

Які тренди, цінності, моду хотіли б поширити в наш час?

– Совість.

Хто був Вашим наставником на творчому шляху? І чия музика та творчість надихає?

– Я слухав музику Скрябіна у дитинстві. Це вплинуло на мене однозначно. Наставників у музиці не було. Я не можу похизуватися якимось впливовим чи авторитетним музикантом, який «провів» мене у світ шоу-бізнесу. «АНТИТІЛА» всього досягли самостійно. І наразі це наша свобода, ми нікому нічого не винні.

Опишіть ідеальний, на Вашу думку, лайн-ап фестивалю української музики?

– Одного вже немає в живих, на жаль. Це Кузьма. Але є гурт, який продовжує співати, і я б їх однозначно покликав.

У моєму лайн-апі було б місце для українського репу. Ярмак, Рома Майк, ще з десяток представників українського хіп-хопу. Калуш і Альона Альона точно б заспівали «Гори».

Вночі грала б Latexfauna та Brunettesshootblondes.

Окрему сцену віддав би Тарасу Петриненку з симфонічним оркестром та чоловічим хором.

Чого, на Вашу думку, бракує сучасній українській культурі?

– Культури.

Поговорімо про те, які людські якості Ви цінуєте в людях найбільше?

– Чесність, щирість, силу духу та професіоналізм.

Тема нашого номеру звучить про світло. Наскільки цей вираз Вам відгукується?

– Світло всюди. Просто треба підготувати себе. Як вода не залишається у дірявому посуді, так і світло не входить у непідготовлені серця. От над цим нам із вами й треба працювати.

Насамкінець кілька побажань від гурту «АНТИТІЛА» для рівнян!

– Дякуємо за спілкування та дружбу!

Усе буде нормально!

Усе переживем!

facebook-circular-logo instagram Group