Футбольна академія «Лідер» – це не тільки бігати з м’ячем
ArtModels
Футбольна академія «Лідер» – це не тільки бігати з м’ячем

Футбольна академія «Лідер» – це не тільки бігати з м’ячем


Які уявлення маєте про футбол? Що ця гра не потребує логіки або що дівчата не складуть хлопцям конкуренцію? Всі ці міфи своєю роботою розвіюють тренери футбольної академії «Лідер», що почала працювати 2019 року. Попри ще невелику історію ця компанія створила дружній і мотивований колектив, обзавелася власними традиціями та отримує класні відгуки від своїх учнів, яких стає все більше. Детальніше про те, як навчитися футболу, розповідають засновники та тренери академії Роман Ядчишин та Юрій Шамич.

Що таке футбольна академія «Лідер» та якою була мета створення?

Роман:

  • Футбольна академія «Лідер» – місце розвитку дітей віком від 4 до 10 років, тут діти ростуть від юного футболіста до професіонала. Ідея створити школу виникла через те, що була проблема у нестачі якісних гравців. Ми не могли знайти достатньої кількості талановитих дітей для професійної команди, тому й вирішили створити школу.

Ви як засновники академії маєте власний досвід у футболі. Розкажіть про себе та ваші досягнення.

Юрій:

  • Про себе розповідати нелегко: краще, коли твої результати помічають інші. Моя спортивна кар'єра розпочалася з 6 років, і займаюся футболом досі. За освітою я вчитель фізичної культури, маю педагогічний стаж 14 років. Грав у професійній команді в складі команди «Верес», «ОДЕК» Оржів, «Металург» Малин. Нині хочеться більше говорити про моїх вихованців, адже в собі потрібно «вбити футболіста», коли зароджується тренер.

Роман:

  • Щось ти мало про себе розповів, а як же «Ветерани 35+»? Ми ж грали в одній команді! У мене історія схожа з Вадимовичем. У 7 років батьки віддали на футбол, 10 років займався в СДЮШОР, потім мене забрали в команду ФК «Верес», де грав у другій професійній лізі України.

Найбільшим досягненням вважаю перемогу у 2013-му, тоді ми з командою «ОДЕК» стали чемпіонами України серед аматорів, саме після цього нам дали кандидати в майстри спорту.

Які якості в дітях розвивають ваші заняття?

Юрій:

  • Воля! Жага перемагати, робота в колективі, товариськість, сприйняття один одного. Не кожен має стати футболістом, але кожен має стати людиною. Ми не забуваємо про те, що основним завданням є виховати хорошого громадянина для нашого суспільства. Кожне заняття – це крок вперед. Не лише для професійних навиків, але й для саморозвитку.

Як відбувається тренувальний процес? Опишіть заняття.

Роман:

– Завдяки директору 26-ої школи Дзюбаку Володимиру, який виділив футбольний майданчик та спортивний зал, діти можуть займатися в комфортних умовах. Здебільшого ми маємо по 3-4 заняття на тиждень після обіду. У нас є 3 групи: діти віком від 4 до 10 років. Стараємося зробити зручний графік для батьків та дітей, враховуємо побажання.

Юрій:

– Тренування ділиться на кілька етапів: підготовча (розминка) частина, основна та заключна. Техніка, логіка, різні види вправ для координації та освоєння технічних вправ – ось це ми відпрацьовуємо під час тренувань. Враховуємо фізіологічні властивості дітей, щоб не перенавантажити.

А що ж важливіше, участь чи перемога?

Роман:

– Звісно, участь. Ми хочемо працювати за принципами європейських академій: там до підліткового віку є змагання – немає переможців. Всі дітки повинні грати, у всіх є однаковий відлік часу перебування на полі, тому у нас такі погляди.

Чи займаються в академії дівчатка?

Юрій:

– Так, є у нас дівчатка. Навантаження у них таке ж саме, як у хлопців, вони навіть більш вимогливі, оскільки розуміють, що нічим не повинні поступатися.

Чи є власні традиції або спільні вечірки поза тренуваннями?

Юрій:

– У нас започатковано фестиваль «Веселий лідер», де брали участь батьки й діти, а також наші друзі-футболісти, які є нашими партнерами. Проводимо ігри серед батьків.

Роман:

– Цікавим фактом є те, що батьки роблять ті ж самі вправи, що й діти. Коли вони приходять на тренування, то розуміють складність гри, після чого в них змінюється погляд на цей вид спорту, адже футбол – це не тільки бігати з м’ячем, а, в першу чергу, швидкість прийняття рішення, увага, техніка й фізичний стан.

Що побажаєте любителям футболу й не тільки?

Юрій:

  • Рух – це життя. Рухайтеся та розвивайтеся!

Роман:

– Піклуватися про підростаюче покоління – це добра й необхідна справа. Треба пам’ятати, що майбутнє країни саме за нашими дітьми.

Наталія Яковчук

«Завдяки заняттям у ФА «Лідер» Тимофій знайшов нових друзів, які також живуть футболом. Став більш наполегливим, цілеспрямованим, впевненим та дисциплінованим.

Хочу подякувати нашим тренерам, які дають віру в себе, виправляють помилки, за терпіння, підтримку, настанови. Завдяки щоденній праці в колективі команди завжди панує атмосфера доброзичливості, взаємоповаги та розуміння.

Шановні тренери, ви у нас найкращі!»

Катерина Степанюк

«Лідер» – це наш другий дім. Тут наш син займається тим, про що мріяв із раннього дитинства. На тренуваннях в академії діти вивільняють свою енергію з користю для свого здоров'я, розвиваються фізично й не тільки. Тут діти гарно освоюють командну роботу, що є важливим у подальшому житті. Тренери в нашій академії (так-так, саме «в нашій», бо тут ми як одна сім'я) бомбезні. Уміють знайти підхід до кожної дитини і є фанатами своєї справи, викладаються на всі сто».

Сергій Мащук

«У команді «Лідер», в першу чергу, подобається стиль підготовки майбутніх чемпіонів, все організовано, як в top-школах футболу світу. Тренери дійсно вкладають душу в виховання наших дітей. Тренування дітей – це неабиякий клопіт, у кожного свій характер, свої амбіції, проте з першого року навчання в школі діти тягнуться до тренерів та бажають бути одним колективом. І найголовніше – цілеспрямованим колективом. Тільки «Лідер»! Тільки перемоги!»facebook-circular-logo instagram Group