​Микола Сивий: «Бути Людиною завжди!»
ArtModels
​Микола Сивий: «Бути Людиною завжди!»

Микола Сивий: «Бути Людиною завжди!»

Він – принциповий, завзятий та наполегливий. Людина, на чиєму рахунку тисячі врятованих життів, усе своє життя віддала улюбленій роботі. Нині йому – 85, але активності, позитиву та цілеспрямованості може позаздрити будь-який молодик. Головний лікар санаторію «Червона калина», видатний хірург, Заслужений лікар України Микола Сивий – легендарна та унікальна особистість, справжній професіонал своєї справи, людина дивовижного тепла й любові, яка зачаровує з перших хвилин розмови. Про його погляди на життя, а також секрети натхнення та бадьорого духу читайте далі в інтерв’ю для ARTMODELS.

У чому Ви вбачаєте свою життєву місію?

– Моя місія – продовжувати життя людям. Саме у цьому полягає найголовніше завдання кожного лікаря, бо життя і здоров’я – це найдорожче, що є в кожної людини. Вважаю, що я свою місію вже виконав як професіонал, як лікар-хірург. За життя я прооперував і врятував від смерті більше тисячі людей – від маленьких діток до людей вже поважного віку.

Як Ви надихаєтеся?

– Я собі розробив цілу систему натхнення. Перше – це азбука мого життя. Кожна буква в алфавіті несе в собі якусь якість. І це мене надихає увесь час. Ось, наприклад, буква «А» – це авторитет. Для мене – це авторитет санаторію. І так аж до букви «Я». Для мене «Я» – це якість. Якісна робота, професіоналізм. А ще я визначив для себе 5 доріг у житті: любов до України, що проявляється у твоїй якісній роботі, любов до життя – хочу довше жити, щоб більше залишити після себе слідів, любов до «Червоної калини» – це моя друга сім’я, що замінила мені дружину, любов до підлеглих, які добре роблять свою роботу – люблю працьовитих, чесних, відповідальних, тих, які приносять користь, а ледачих не люблю, а також сім’я – моя психологічно тепла колиска, яка гріє та знімає втому, додає спокою та емоційно розвантажує.

Які принципи Ви сповідуєте в житті? Чи є у Вас якесь табу?

– Принципи в мене теж вишукані. Так я вже, мабуть, влаштований. Вони в мене, як то кажуть, відшліфовані. Я дуже люблю справедливість, законність і людяність. Правда повинна бути всюди. Не фальш. Принцип мій – жити справедливо, по правді, по законах, які б вони не були. А ще маю принцип – бути Людиною завжди. Об'єктивною, справедливою, люблячою. А у професії мої принципи – високий рівень професіоналізму, відповідальності і особливо оперативності. Не стояти на одному місці. Професійно, але швидко все виконувати. Табу в мене також є: не можна брехати, бути несправедливим, безвідповідальним. Це мучить мене. Ці речі не дозволяються категорично! Особливо зараз.

Що змушує Вас прокидатися вранці та рухатися вперед?

– Нестримна спрага нових справ будить мене щоранку. Я собі кажу: «Вставай, у тебе ж стільки нових справ!» Нестримно рвуся, щоб мені щось нове, нове, нове робити, і тішуся тому. Я живу цим! Це саме те, що мене змушує прокидатися.

Як змінилась Ваша буденність за останні пів року?

– Особисто я став іншим. Я розробив цілий перелік питань, які потрібно зараз вирішувати, щоб «Калина» стала також новою. Тому що ми в критичному зараз стані. Це треба пройти, і не допускати набутих багаторічних недоліків. Все – їх немає. Ти новий, і ти виправив усі недоліки, які були. Щоб «Калина» цвіла, треба поливати її весь час. По-новому працювати. Треба не падати духом, щоденно аналізувати свою роботу і самому себе, в першу чергу, контролювати.

Що порадите людям, які все ще знаходяться в пошуку себе і свого «я»?

– Я пораджу людям в такому разі вибрати свою власну УЛЮБЛЕНУ, продуману до фібри душі, обгрунтовану дорогу та йти по ній, наполегливо та вперто працювати –тоді знайдеш себе і своє «Я».

Продовжіть речення: «Моє світло в ...»

– Моє світло в здоров'ї людей.

facebook-circular-logo instagram Group